Forum o tehnici i tehnologiji na Balkanu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o tehnici i tehnologiji na Balkanu

Forum o tehnici i tehnologiji na Balkanu


You are not connected. Please login or register

Ručno izrađena pancirna ploča

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Ručno izrađena pancirna ploča Empty Ručno izrađena pancirna ploča Sun Sep 20, 2015 6:59 pm

Aleksandar Ćurguz


Admin

Ručno izrađena pancirna ploča 2e17iox
Eksperimentisanjem sa keramikom visoke tvrdoće i sa kompozitnim materijalima plastičnih smola i stakleno-tekstilnih vlakana, uspio sam da napravim pancirnu ploču koja je u stanju da zaustavi municiju iz pištolja ( kasnije ćete zaključti da može da zaustavi i municiju iz pištoljskih automata) i iz lovačkog naoružanja ( ovo će dovesti do zaključka da zaustavlja municiju iz automatskih pušaka). Prvo testriranje je izvršeno na probnom primjerku sa pištoljem 9mm. Uspješno je zaustavio 4 metka. Sljedeće takođe na probnom primjerku sa pištoljem 7.62mm, 4 metka potpuno zaustavljena. Nakon ova dva testiranja otišao sam sa ovom "inovacijom" na sajam inovacija u Banjaluci, gdje sam osvojio specijalno priznanje, a zatim i na sajam inovacija u Zagreb gdje osvajam zlato. Nakon sajmova, izvršio sam još jedno testiranje sa lovačkom verzijom Papovke, testirana su dva metka koja su uspješno  zaustavljena. Ručno izrađena pancirna ploča 29di6wj
Sve testirane ploče su bile veće mase i debljine nego ova što je trenutno u izradi. Prodajna cijena ove ploče bi bila 70EUR, što je nevjerovatno jer je ova ploča znatno lakša od pojedinih čeličnih, dok su im cijene uporedive, a istovremeno ima istu zaštitu kao pojedine polietilenske ploče, koje su bar 3-4 puta skuplje. Takođe ova ploča nema rok trajanja, kao sve ostale, bitno je samo da ne ispada jer je lomljiva kao i sve ostale keramičke ploče.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum